חייגו לייעוץ:
052-8282098

ליקויי בנייה

עורך דין ליקויי בנייה

אם יש שאלה שעולה בקרב לא מעט אנשים החווים בעיות בדירה חדשה מקבלן, היא מתי צריך לפנות אל עורך דין ליקויי בניה ובכלל, באילו נסיבות. משרד עורכי דין אבירם לב בעל מיומנות, ניסיון ומקצוענות בתחום הנדל"ן והתמחות בנושא ליקויי בנייה בפרט מסבירים במאמר זה מתי צריך לשכור עורך דין בתחום, מהן הסיבות לכך, ומה תפקידו של עורך הדין בנושא כל כך רגיש כמו ליקויי בנייה.

עורך דין ליקויי בנייה – מתי צריך לפנות אליו?

הסיבה המרכזית לפניה אל עורך דין לליקויי בנייה היא מן הסתם כאשר ישנם ליקויי בנייה בדירה שלכם. כמעט בכל דירה חדשה מקבל יהיו ליקויי בנייה, רוב הפעמים, הקבלן מתקן את אותם הליקויים אולם לעיתים, הקבלן לא מצליח לתקן את הליקויי או שהוא מסרב לתקן או פשוט טוענים שליקויים אלו לא באחריות שלהם. ליקויי בנייה זה דבר נפוץ. זה נכון שברגע שאתם רוכשים דירה חדשה מקבלן זה טבעי שאתם תרצו להאמין שהכל תקין, ואין שום בעיה בדירה. יחד עם זאת, עם הזמן, מגלים לא מעט ליקויים שחשוב לתקן. זה הרגע לפנות אל אנשי המקצוע הנכונים כדי לטפל בבעיות בזמן, על מנת שלא יחמירו.

מה הכי חשוב לדעת לפני פנייה אל עו"ד ליקויי בנייה?

ההתמחות של עורך דין ליקויי בניה היא אכן בעולם הנדל"ן והבנייה, ויחד עם זאת אותו עורך דין שתשכרו לא באמת יוכל לסייע לכם לאתר את ליקויי הבנייה בדירה. עליכם למעשה לקרוא לחברת בדק בית או מאיש מקצוע רלוונטי להגיע ולעשות זאת. את התהליך מול עורך הדין יש לעשות לאחר בדק בית וקבלת דוח ליקויים ובאופן כללי מומלץ להיות מלווה על ידי עורך דין מנוסה בליקויי בנייה כבר מהשלב שבו התגלו הליקויים על מנת שידריך ויוביל את התהליך לקבלת התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

מה תפקידו של עורך הדין בתהליך זה?

פניה אל עורך דין ליקויי בנייה לא אומרת שאתם הולכים כבר לתביעה וחשוב לדעת זאת. רצוי בכלל להימנע מתביעות על מנת שלא להפוך את כל התהליך למורכב יותר. תפקידו של עורך הדין במקרה זה יהיה פשוט לנסות ולגשר ביניכם לבין הקבלן לצורך תיקון הפגמים בדירה וקבלת פיצוי מתאים ככל ומגיע לכם. היתרון המשמעותי הוא של עורך הדין כן יהיה הניסיון והידע של עורך הדין שיהווה כוח משמעותי יותר מול הקבלן ויגביר את הסיכוי לפתרון הבעיה וקבלת הפיצוי. הצעד הראשון יהיה מכתב התראה. אם המכתב לא יסייע, הצעד הבא יהיההגשת תביעה משפטית שיתכן שלאחר הגשת התביעה הקבלן ירצה להגיע לפשרה.

עורך דין ליקוי בניה

ממה נובעים ליקויי בניה, אילו סוגים של ליקויים קיימים ובכלל, למי פונים ברגע שמאתרים אותם או איך מאתרים אותם? משרד עורכי דין אבירם לב הינו משרד עורכי דין מהמובילים בישראל בתחום הנדל"ן, המקרקעין והבנייה ובמאמר זה הצוות המקצועי מסביר את מה שאתם צריכים לדעת על איתור ליקויי בניה ושכירת עורך דין לליקוי בניה לצורך טיפול בכך.

עורך דין ליקוי בניה – מגיע לכם את השירות הטוב ביותר

רכשתם דירה חדשה מקבלן? מזל טוב! יש לא מעט יתרונות ברכישת דירה כך. אך אחד החסרונות הוא שאם אתם רוכשים בית בלי לראות אותו, רוב הסיכויים שאתם חוששים שלא תקבלו את מה שאתם מדמיינים. ולכן, יש ליזמים אחריות שחייבת להיות מגובה בחוק כלפי הרוכשים לבצע תיקון של ליקויים ספציפיים. אלו יכולים להיות ליקויי בטיחות, ליקויים של אסתטיקה, ליקויים של רשלנות ועוד. במקרה כזה, יש לשכור עורך דין המתמחה בליקויי בניה שיוכל לסייע לכם בהתמודדות מול הקבלנים, בגישור, בשיח ובמשא ומתן. ורצוי שתהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר לשם כך.

אילו סוגים של ליקויי בנייה קיימים?

רגע לפני שאתם פונים אל עורך הדין חשוב שתדעו שעל מנת לאתר את ליקויי הבניה יש לפנות או אל חברה המבצעת את האיתור, או אל שמאי מקרקעין או מהנדס או כל בעל מקצוע רלוונטי לשם כך. ניתן לפנות לעורך הדין עוד בטרם נערכה הבדירה על מנת שיוביל את ההליך או לאחר שיש בידכם דוח בדק בית לפנות אל עורך דין להמשך התהליך. כמו כן, חשוב שתכירו את סוג הליקויים הקיימים ונפרט את העיקריים:

  • ליקויים של אסתטיקה – מדובר בליקויים שנראים לעין למשל פער בין המרצפות והדלתות, חיפויים לא תואמים, גוונים לא זהים וכיוצ"ב. במקרה כזה, חשוב לתעד את כל אי ההתאמות והליקויים האסתטיים ולוודא את חוסר ההתאמה ביחס לרשום בהסכם.
  • ליקויים של אינסטלציה – כמעט ואין דירה חדשה שאין בה ליקויים של אינסטלציה שעלולים לגרום לנזקים משמעותיים לבית. במקרים אלו חשוב לפעול מהר ולתעד את הכל כך שבמקרה שהקלן לא מוכן לתקן ימצא הפתרון הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר ומבלי לגרום לנזק נוסף לדירה..

לליווי משפטי מקצועי יש משמעות גבוהה

ליקוי בניה יכול להתחיל מבעיות בחשמל, בעיות אינסטלציה, נזילות קטנות, בידוד לא תקין, אי התאמה של פריט מסוים ועוד. חשוב שתהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר שילוו אתכם על מנת שתמצו את זכויותיכם ותקבלו את כל המגיע לכם. כאשר אתם בידיים הטובות ביותר, כל ליקוי יוכל לקבל את התיקון המתאים.

לקוחות ממליצים

ליעד ובר – רכשנו דירה יד ראשונה מקבלן מוכר באזור המרכז, לאחר המסירה תחילה הכל היה נראה כמו חלום, כמעט ולא היו ליקויים (מעבר לליקויים שיש בכל דירה חדשה), הדירה נמסרה בזמן לשמחתנו ובחצי שנה הראשונה הכל היה תקין ואז התחלו הבעיות והתגלו הליקויים, בהתחלה הקבלן עוד טיפל עד שלבסוף הוא הפסיק לענות לנו. פנינו לאבירם שהפנה אותנו תחילה לבודק מומחה, לאחר שהתקבל הדוח בנינו יחד אסטרגטגיה ולבסוף הכל הסתדר על הצד הטוב ביותר והכי חשוב – מבלי לנהל הליך משפטי.

משה – רכשתי דירה חדשה שהייתה אמורה להמסר ביום 3.2.22, הדירה נמסרה בפועל ביום 15.10.22 מעל לחצי שנה איחור. כשפניתי לאבירם הוא מיד סידר לי את התמונה בראש של מה מגיע לי, במקצועיות ורגישות שהייתה נחוצה מאוד בהתחשב במצבי. הטיפול היה יעיל ומהיר וקבלתי את כל מה שמגיע לי. מומלץ בחום

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עורך דין אבירם לב

עורך דין אבירם לב, מייסד המשרד הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון (A.B) מאוניברסיטת רייכמן (המרכז הבין תחומי הרצליה לשעבר).

לייעוץ ראשוני
ללא התחייבות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לקוחות ממליצים
בר לויבר לוי
11:57 30 Sep 23
אבירם ליווה אותנו בהליך רכישת דירה מקבלן, שיפר את התנאים שלנו משמעותית ולמרוץ שבהתחלה חשבנו שלא צריך ליווי של עורך דין ברכישת דירה מקבלן התברר לנו שליווי של עורך דין מנוסה כמו אבירן חסכה לנו עשרות אלפי שקלים
tamar sharontamar sharon
09:32 29 Sep 23
עורך דין מקצועי מאוד, ניהל לנו את הליך רכישת הדירה של בעלי ושלי בגבעתיים.היה יעיל, מהיר, מקצועי לאורך כל הדרך וחסך לנו הרבה זמן, כסף וכאבי ראשמומלץ בחום
noy shimoninoy shimoni
09:18 28 Sep 23
עו״ד מקצועי מאוד, יחסי אנוש מצוינים, יחס אישי וזמינות 24/7ממליצה בחוםתודה רבה על כל הטיפול והעזרה ❤️
Daniel LavDaniel Lav
09:07 28 Sep 23
עורן דין מבריק, חד, קר רוח.ממליץ בחום.
דורון קרןדורון קרן
08:40 27 Sep 23
שירות מקצועי ואמין ברמה הכי גבוהה שיש.ליווי ושירותיות מעל לכל. ממליץ בחום.
Yuri SivojelezovYuri Sivojelezov
11:46 26 Sep 23
השתמשתי בשירותיו של העורך דין עבור עסקת קניית דירה ואני רק רוצה להביע את ההרגשה החיובית שיש לי לגביו. הוא הוכיח את יכולתו המקצועית והניסיון הרחב שיש לו בתחום זה. הוא עבד ביעילות ובאמינות מול כל הצדדים המעורבים והביא לסיום מוצלח של העסקה. תודה רבה על השירות המעולה!
יעל זגורייעל זגורי
05:45 21 Sep 23
ברצוני לשבח את עו"ד לבשירות ומקצועיות ברמה שטרם פגשתי עד היום .ממליצה בחום רב.
js_loader

מאמרים נוספים

התגלו ליקויים בדירה חדשה שרכשתם?
המשיכו לקרוא
תמ"א 38 – חלופת שקד
המשיכו לקרוא
נדחתה תביעה לתשלום תיווך: "חוץ מלתלות שלט לא עשה כלום"
המשיכו לקרוא