לייעוץ חינם ללא עלות וללא התחייבות

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
  ייפוי כוח מתמשך
   כפי שאדם לא יודע מתי יגיע יומו האחרון בעולם ולכן הוא מכין צוואה, אין אדם יודע מתי יגיע היום שבו הוא לא יצליח לנהל את ענייניו ולהבין את ההשלכות של מעשיו.

   יפוי כח מתמשך הינו כלי חובה לכל אדם ובמיוחד לאנשים מבוגרים ו/או חולים שברגע מצבם יכול להשתנות והם כבר לא יוכלו לדאוג לעניינם.

   עד לפני מספר שנים, במקרה ואדם לא היה יכול לדאוג לענייניו או כפי שהחוק מגדיר זאת "להבין בדבר" האפשרויות היחידה הייתה לפנות לבית המשפט לטובת מינוי אפוטרופוס.

   במקרים אלו בית המשפט קובע מי יהיה האפוטרופוס ולא תמיד זה אותו אדם שהיו בוחרים בו אם הייתה ניתנת האפשרות לבחור.

   דבר נוסף חשוב לא פחות, כאשר בית המשפט ממנה אפוטרופוס על האפוטרופוס מוטלות חובות רבות כגון דיווח והעברת חומרים שמעבר לזה שלוקחים זמן הם גם עולים כסף וכאשר ישנו יפוי כח מתמשך הליך מינוי האפוטרופוס מתייתר.

   יפוי הכח המתמשך נועד לאפשר לכל אדם ואדם מעל גיל 18 לקבוע מי יהיה אחראי או אחראיים לטיפול בענייניו ואף לחלק זאת בין מספר אנשים שיקבעו ביחד או לחוד בנושאים מסוימים.

   למשל אדם יכול לקבוע שבכל ענייניו הכספיים יחליטו שלושת ילדיו יחדיו ואולם בסכומים של עד 20,000 ₪ (או כל סכום אחר) תספיק חתימה רק של אחד הילדים או של שניים מתוך השלושה וזאת על מנת מצד אחד לפשט עד כמה שניתן את הפעולות ומצד שני להשאיר בטחון שהפעולות לא נעשות מאחורי הגב של יתר בני המשפחה.

   דוגמא נוספת היא שילד אחד ידאג לכל העניינים הרפואים, אחר ידאג לכל הרכוש והשלישי לכל העניינים הכספיים וכיוצ"ב, אין סוף לאפשרויות ולשילובים של מיופיי הכח ולתחומי האחריות שלהם וזה תלוי אך ורק במי שמעניק את יפוי הכח המתמשך.

   חשוב לזכור שכאשר הכל בסדר בחיים אז הכל נראה לנו מובן מאליו ויחד עם זאת תאונה או אירוע כזה או אחר יכולים לשנות את חיינו בין רגע וממצב של אנשים עצמאיים שיכולים לפעול ולחשוב לבד אנו יכולים להפוך לתלויים באחרים מכל הבחינות, פיזית, שכלית ונפשית.

   היכולת לבחור מראש את האנשים שידאגו לעניינים שלכם, רפואיים, קניינים וכלכליים חשובה מאוד למרבית האנשים ואם הם היו מודעים לאפשרויות שלהם ככל הנראה שהם היו בוחרים ביפוי כח מתמשך.

   לא כל עורך דין מוסמך לערוך יפוי כח מתמשך, ישנה הסמכה ספציפית שעורכי הדין שעוסקים ביפוי כח מתמשך נדרשים לעבור ורק לאחר מכן הם יכולים לעסוק בתחום יפוי הכח המתמשך.

   בשונה מיפוי כח רגיל ישנה חובה לפגוש את מייפה הכח לפחות פעמיים כאשר בפגישה הראשונה נערכת שיחת הכרות, עורך הדין מזהה ומגדיר את הצרכים והרצונות של מייפה הכח ונדרש לשים לב שמייפה הכח "מבין בדבר" כהגדרת החוק על מנת שיהיה כשיר בכלל לערוך יפוי כח מתמשך וכן לוודא עד כמה שניתן שלא קיימת השפעה שלילית על מייפה הכל שבגללה הוא עורך את יפוי הכח המתמשך.

   חשוב גם שלעורך הדין לא יהיה אינטרס כלשהו על מנת שלא יהיה חשש להשפעה לא ראויה מצדו של עורך הדין.

   שוני נוסף הינו שיפוי הכח לא נכנס לתוקף לאחר החתימה אלא לאחר שמגישים בקשה לאפוטרופוס הכללי וזאת לאחר שמייפה הכח לא מסוגל "להבין בדבר", עד לאותו מועד מייפה הכח ממשיך לעסוק בענייניו בחופשיות ורק לאחר הפנייה יפוי הכח נכנס לתוקף.

   עריכת יפוי כח מתמשך אצל עורך דין מנוסה תחסוך הרבה בעיות בהמשך הדרך ותקל מאוד על מיופיי הכח לבצע את הפעולות עבור מי שייפה את כוחם ללא התעסקות מיותרת בבירוקרטיה שכולם יודעים שהיא מתישה עד מאוד במדינתנו הקטנה.

   לקוחות ממליצים:

   שיר ואבי – כשהוריי החלו להיות חולים ושמענו לראשונה על יפוי הכח המתמשך לא הבנו בדיוק במה מדובר, לצערנו יש לנו ניסיון עם מינוי אפוטרופוס ורצינו לעשות הכל כדי לנסות לשפר את המצב. הגענו לאבירם על מנת להבין מה זה אומר בכלל ומה המשמעות, אבירם היה מקצועי ואנושי, ידע להסביר בסבלנות כל דבר ולייעץ בדברים שהיו חשובים לנו. לצערנו אחד מיפויי הכח הופעל ויחד עם זאת, העריכה המקצועית של יפוי הכח המתמשך עשתה את חיינו קלים מאוד.

   חלי – לאחרונה אימי שתהיה בריאה החלה להתדרדר במצבה הבריאותי והקוגנטיבי, הגענו לאבירם בדיוק בזמן לטובת עריכת יפוי הכח המתמשך. לצערי ממש לאחר חודשים בודדים נאלצנו להפעיל את יפוי הכח המתמשך לאור התדרדרות נוספת במצבה של אימי. יפוי הכח המתמשך שנערך במקצועיות ואנושיות אפשר לנו להמשיך ולנהל את החיים של אימי בצורה הטובה ביותר.

   שתף :

   לייעוץ חינם ללא עלות וללא התחייבות

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
    שיווק לעורכי דין שיווק לעורכי דין
    ×
    052-8282098 WhatsApp